Kuşadası ve çevresinde satılık yazlık emlak ilanları Kusadasi-emlak.com da.

Norwegian Cruise Kuşadasına 30 ilave sefer koydu

Çinde ortaya çıkan korona virüsü salgını nedeniyle dev yolcu gemileri rotalarını Akdenize çevirdi. Dünyanın önde gelen kruvaziyer firmalarından Norwegian Cruise Line, Uzak Doğudaki seferlerini iptal ederek gemilerinin yönünü Akdenize çevirdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, korona virüsü salgını nedeniyle Norwegian Cruise firmasının gemilerini Uzak Doğu yerine Akdenize yönlendirdiğini açıkladı.

Kruvaziyer firmasının 2020 yılında Ege Ports Kuşadası Limanına planlanmış 12 seferi olduğunu belirten Öztürk, firmanın korona virüsü endişesi nedeniyle Uzak Doğu seferlerini iptal ettiğini ve Kuşadasına 60 bin yolcu kapasiteli ilave 30 sefer daha koyduğunu söyledi. Öztürk, "İnsanlığı tehdit eden bu salgın nedeniyle üzüntülüyüz. En büyük dileğimiz bu salgının insanlığa ve küresel ekonomiye daha fazla zarar vermeden önlenebilmesidir. Bu gelişmelerden dünya kruvaziyer sektörü de olumsuz etkilendi. Ancak mevcut tabloda Akdenizi ve ülkemizi güvenli liman olarak görmeleri memnuniyet vericidir. Yakın zamanda Norwegian Cruise firmasını diğer kruvaziyer operatörlerinin de takip edeceği ifade ediliyor. Kruvaziyer firmalarının gemilerini Uzak Doğudan çekerek Akdenize kaydırması, Kuşadası Limanının yanı sıra İzmir Limanı ve ülkemizin diğer yolcu limanlarına yeni seferlerin düzenleneceği beklentilerini artırıyor" dedi.

Share